×
Clear Filters
Filter

Protein Joy Bar, 60 g

165.00 ден

Protein Joy Bar, 60 g

QNT Protein Joy е крцкаво протеински чоколадо кое се одликува со одличен вкус, ниска концентрација на шеќери и висок удел на протеин од 38%

Карактеристики:

  • Содржи 38% протеин на чоколадо од 60 g
  • Низок удел на шеќери, само 2,2 g
  • Практично пакување со фантастичен вкус

Употреба:

Користете според протеински потреби односно 1 чоколада меѓу оброци и по завршување на физичка активност

Додатоците во исхрана на се надоместок за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува на ладно и суво место понастрана од директна сончева светлина.

Состав:

На 100 g 60 g*
Енергија 383 kcal 230 kcal
Масти 15 g 9 g
-од кои заситени 8,8 g 5,3 g
Јаглехидрати 36 g 21,6 g
-од кои шеќери 3,6 g 2,2 g
Протеини 38 g 22,8 g
Сол 0,60 g 0,36 g

*1 чоколада= 1 порција = 60g

Состојки: Млечна чоколада 30% [засладувач (малтитол*), како намаз, полномасно млеко во прав, смеса од какао, емулгатори (соја лецитин), арома), млечен протеин, агент за задржување на влага (глицерол), колагенски пептиди, соја протеин, засладувач(малтитол*, сукралоза), вода, какао намаз, палмина маст, скроб од тапиока, полномасно млеко во прав, какао во прав, емулгатори (соја лецитин), арома, сол. * Преголемо конзумиранје може да има лаксативен ефект

Информации за алергени: Содржи млеко и соја. Може да содржи траги од глутен, кикирики и јаткасти плодови.

Пакување:

60 g (1 чоколада)