×
Clear Filters
Filter

Gold Standard BCAA, Train + Sustain, 266 g

2,320.00 ден

Gold Standard BCAA Train + Sustain 266 g

Сакате енергија и фокус пред тренинг и шејк кој овозможува раст и обнова на мускулите после тренинг. Доколку го барате ова тогаш Gold Standard BCAA е суплементот за вас. Помага при интензивни тренинзи со тоа што го намалува уморот и нуди подршка на вашиот имунолошки систем со цел да бидете одморени, мотивирани и подготвени за наредниот тренинг. Gold Standard BCAA Train + Sustain е формула со убав вкус која е пријатна за конзумирање и која освежува во моменти кога течностите се најпотребни. Формула која нуди фокус енергија и намалување на заморот пред, за време и после долготрајни и интензивни тренинзи.

Нов златен стандард во светот на суплементацијата со кој секогаш ќе останете во играта!

  • 5g BCAA во размер 2:1:1
  • Витамин C за подршка на имунитетот
  • Магнезиум и Витамин C за намулвање умор
  • Едиствена формула која содржи Родиола Розеа, Wellmune® и мешавина на електролити
  • Едноставен со добар и освежувачки вкус
  • Тестиран за забранети супстанци, сосема безбеден за користење

Употреба:

Промешајте 1 сервирање (2 дозерки = 9,5g) во 350мл вода и конзумирајте за време на тренинг. Се препорачува 1 сервирање дневно.

Напомена: Дневната доза не смее да се надмине. Суплементите не претставуваат замена за баласирана и здрава исхрана. Да се држи понастрана од дофат на деца. Да се чува на ладно и суво место , да не се изложува на директна сончева светлина.

Предупредување: Да не се користи во континуитет повеќе од 2 месеци. Не се препорачува на трудници и доилки. Лица кои зимаат лекови пре користење треба да се консултираат со лекар.

Gold Standard BCAA Train + Sustain – Video

Состав:

 

Пакување:

266 g