×
Clear Filters
Filter

Carni X Liquid 40 000 mg, 500 ml

1,680.00 ден

Liquid Carni-X 40.000 обезбедува 1000 мг L-карнитин во течна форма во една доза. Воедно, обезбедува 75% од препорачаната дневна количина на витамин C. Витаминот C придонесува за нормално функционирање на метаболизмот и претставува моќен антиоксиданс.

  • 40.000 мг L-карнитин по шише!
  • Дози од 1.000 мг по сервирање/доза
  • Без масти
  • Збогатен со витамин C
  • 40 оброци по шише!

* Овие изјави се научно докажани и потрвдени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA).

Употреба: Конзумирајте 1 сервирање (12,5 мл) 30 минути пред тренинг и/или помеѓу оброци на празен желудник. Протресете пред употреба.
Користете го овој производ во комбинација со храна како дел од здрава и избалансирана исхрана, а не како замена на храна. Чувајте го вон дофат на деца! Препорачаната доза не смее да се надминува!

Состав:

Хранлива вредност:  По сервирање (12,5 мл)
Енергетска вредност 19 kJ / 5 kcal
Протеини < 0.01 г
Јагленихидрати < 1 г
Масти < 0.1 г
L-Карнитин 1000 мг
Витамин C 60 мг

 

Останати состојки: Чиста филтрирана вода, L-карнитин, киселина (млечна киселина, лимонска киселина), фруктоза, витамин C, конзерванс (калиум сорбат), арома / вкус, засладувачи (натриум цикламат, ацесулфам-К, натриум сахарин, сукралоза).

Пакување: 500 мл, 40дози/1000мг