×
Clear Filters
Filter

Carni X Liquid 100 000, 500ml

2,355.00 ден

Течниот Карни Х содржи 2000мг карнитин во течна форма по сервирање. Исто така содржи 225% од препорачаната дневна количина на витамин Ц. Витаминот Ц придонесува кон нормална функција на метаболизмот и силен е антиоксиданс*.

·         100 000мг Л-карнитин во шише

·         2000мг дневна доза

·         Без масти

·         Збогатен со витамин Ц

·         50 оброци во 1 шише

*Оваа изјава научно е докажана од Европската агенција за сигурност на храната (EFSA)

Начин на употреба: Земете 1 сервирање 12мл со вода, 30 минути пред тренинг или измеѓу оброци, на празен желудник. Протресете пред употреба

Состојки: вода, L-карнитин,фруктоза, витамин C, конзерванс (калиум сорбат), арома / вкус, засладувачи (натриум цикламат, ацесулфам-К, натриум сахарин, сукралоза).регулатори на киселост(млечна киселина, лимонска киселина)

Состав:

Нутритивни вредности По сервирање(10 мл)
Енергетска вредност 41,6 kJ / 9,6 kcal
Протеини 0 гр
Јаглехидрати 1,52 гр
Масти 0 гр
Л-Карнитин 2000 мг
Витамин C 144 mg

Пакување:

500мл