×
Clear Filters
Filter

BCAA’S 700 ml

120.00 ден

Напитокот содржи голема концентрација BCAA аминокиселини и со тоа нуди мускулна енергија, сила, топење на масти и потикнување на мускулен раст.

Карактеристики:

  • Висока концентраци на BCAA аминокиселини (l-leucin, l-izoleucin и l-valin)
  • Размер BCAA 2:1:1
  • Одличен вкус

Препорачана употреба: Конзумирајте1/2 шишенце дневно пред тренинг.

Состав:

Нутритивни вредности

1/2 шише= 350 ml

100 ml

Енергетска вредност

66,5 kJ/16 kcal

19 kJ/4,6 kcal

Протеини

4 g

1,14 g

Сок од лимон

80,5 mg

23 mg

L-leucin

2000 mg

571 mg

L-izoleucin

1000 mg

286 mg

L-valin

1000 mg

286 mg

Состојки: Вода , БЦАА(L-leucin, L-izoleucin, Л-Валин), регулатори на киселост (лимонска киселина, натриум цитрат), арома, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), концентрат од сок од лимон 0,5%, засладувач (сукралоза), боило (колинско жолто*, sunset жолто*).

Пакување:

700 ml